Pon.-Pt. 8:00-16:00 +48 882 099 234domseniora@silesiamed.pl
Oferujemy niezawodną pomoc
18 lat doświadczenia

Wpis

Plusy skorzystania z prywatnego domu opieki dla seniora

13-03-2020 by SilesiaMED

Prywatny dom opieki dla seniora to miejsce, w którym osobom starszym i chorym udzielana jest kompleksowa pomoc. Dzięki całodobowej obecności specjalistów podopieczni domów opieki, mają stały dostęp do wsparcia medycznego, a współpraca takich placówek z szeroko pojętym sektorem medycznym, daje możliwość  kompleksowych konsultacji z zakresu dziedzin takich jak: fizjoterapia, geriatria, kardiologia czy nefrologia. Usprawnia to leczenie chorób przewlekłych i wpływa na poprawę efektywności terapii. Ponadto personel składający się z pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem oraz wykwalifikowanych opiekunek, dba o komfort i dobre samopoczucie mieszkańców. Życie w takich warunkach pozwala na godne i radosne spędzenie jesieni życia w otoczeniu przyjaznych osób, z którymi można nawiązać trwałe relacje. Należy pamiętać, że nie jesteśmy skazani na zamknięcie w czterech ścianach własnego domu. Dom opieki to rozwiązanie niosące wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego osób starszych. Niejednokrotnie spotykamy się z problemem, w którym nie jesteśmy w stanie zapewnić osobom, które kochamy odpowiednich warunków do życia, ponieważ nie dysponujemy przede wszystkim czasem, który należy się osobom starszym w szczególności. Powinniśmy się wtedy zastanowić, co dla naszych bliskich jest najlepsze.

Komfortowe zakwaterowanie

Osoby starsze w domach opieki mogą liczyć na dużą prywatność, ponieważ do dyspozycji każdy mieszkaniec dostaje własny pokój z wyposażeniem. Dzięki temu seniorzy mają zachowane poczucie, że znajdują się w miejscu przyjaznym dla nich i bezpiecznym. Wspólne strefy rekreacji pozwalają jednocześnie na utrzymanie kontaktu z innymi ludźmi, co zmniejsza poczucie osamotnienia i marginalizacji społecznej, do której niejednokrotnie dochodzi w przypadku, gdy starsze i schorowane osoby zostają pozostawione same sobie. Stąd prosty wniosek, że tak liczne zalety związane z korzystaniem z prywatnego domu opieki są w stanie wynagrodzić dyskomfort i czasowy strach wynikający z konieczność przeprowadzki.

Najnowsze artykuły

O nas

SilesiaMED to Ośrodek dla osób starszych, zapewniający Podopiecznym całodobową opiekę. Proponujemy osobom w podeszłym wieku, obłożnie chorym i niepełnosprawnym nowy, lepszy standard codziennego życia: wypoczynku, rehabilitacji oraz aktywizacji.

Informacja

Placówka Całodobowej opieki SilesiaMED w Brennej informuje, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego pod numerem telefonu 882 099 248 czynne całą dobę.